چگونگی تولید شیشه لمینت

چگونگی تولید شیشه لمینت

شیشه‌ لمینت، سه ویژگی عایق حرارتی، کاهش آلودگی صوتی و امنیت را به طور یک جا در بر دارند در اثر ضربه شدید به هیچ وجه نمی‌ریزد و چسبیده به طلق باقی می‌ماند. میزان صوت عبوری از شیشه را در هر محدوده فرکانسی تا میزان مشخصی کاهش می‌دهند. برخی از انواع آن‌ ها از عبور حدود ۹۹ درصد از اشعه مضر فرا بنفش (UV) نور خورشید جلوگیری می‌کنند مانع از کاهش تدریجی رنگ پارچه‌ها، فرش‌ها و مبلمان توسط نور خورشید می‌ شوند.

چگونگی تولید شیشه لمینت

علاوه بر علاقه‌مندی ما به زيبايی، شيشه حتما بايد مسائل ایمنی بودن آن در برابر سرقت کالا یا اطلاعات نیز مورد توجه قرارگرفته شود. فروش شیشه نشکن که يكی از شیشه‌هایی امنی است كه امروزه كاربردهای زيادی دارند و با عنوان شیشه‌های لمينت شناخته می‌شود در سال 1903 توسط يك شيميدان فرانسوي بنام بنديكناس اختراع شد كه بعدها برای اولين بار به‌صورت كاربردی در جنگ جهانی اول جهت توليد شيشه ماسك گاز استفاده‌شده و در سال‌های بعد با تيراژ بالا و كاربرد صنعتی‌ تر در صنعت خودروسازی توسط كارخانه فورد برای توليد شیشه‌های اتومبيل به‌کاربرده شد.

کالایی که کار اصلی و كاربرد مهم آن بیشتر برای وسایل نقلیه تعریف‌ شده بود ولی اكنون با توسعه فناوری‌های جديد برای صنعت ساختمان نيز به کار گرفته می‌شود. شیشه‌ های ساده یا فلوت زمانی که می‌شکند به خرده‌شیشه‌ های تیز تبدیل می‌شوند درحالی‌ که شیشه‌ های سکوریت كه شیشه‌ های لمینت نيز جزئی از آن‌ها محسوب می‌شود زمانی که می‌شکنند خردشده ولی تکه‌ های آن مانند شیشه‌ های ساده خطرناک و آسیب‌پذیر نمی‌باشد و به هزاران تکه که نوک تیزی ندارند تقسیم می شوند.

دليل اين اتفاق اين است كه شيشه لمینت در زمان حادثه حالت صافی به خود می‌گیرند ازنظر نحوه ساخت شيشه لمینت می‌توان گفت كه این‌گونه شیشه‌ها نوعی از شیشه‌های امن محسوب می‌شوند كه دارای دو يا تعدادی از لایه‌های شيشه ضخيم كه مرز بين اين شیشه‌ها اغلب توسط لایه‌ای از تلق كه از جنس پلی وينيل بوتيرات (PVB) می‌باشد كه با انجام پروسه‌ای كه با فشار و دما صورت می‌گیرد. این فرآیند سبب می‌شود هنگام شکستن و ضربه خوردن شیشه، شیشه‌ های پودر شده نه‌تنها جایی نریخته بلکه با کشش و چسبندگی تلق همگی آن‌ ها جذب‌شده و از ریزش آن جلوگیری شود.

این فرآیند در اتومبیل بسیار کاربرد دارد. امروزه شیشه جلوی تمامی اتومبیل‌ها از شیشه لمینت بوده که ایمنی سرنشینان را بهبود و ارتقاء می‌بخشد. درنهایت تبديل به شیشه‌ای تحت عنوان شيشه لمینت به وجود می‌آیند. همچنين این لایه میانی از ساير مواد مثل چوب، پوستر و فیبر نيز می‌تواند تشکیل شود که با اعمال لمینت توسط رزین‌های مخصوص شیشه‌ها شكل نهايی را به خود می‌گیرند. مجموعه شیشه رسالت مرکز خرید انواع شیشه سکوریت با مناسب ترین قیمت می باشد در صورت نیاز به خرید شیشه سکوریت و اطلاع از قیمت آن با ما تماس بگیرید.

خط تولید شیشه لمینت
خط تولید شیشه لمینت

خط تولید شیشه لمینت

در خط تولید شیشه لمینت ابتدا بر روی یکی از شیشه ها، لایه PVB را قرار داده و لایه بعدی شیشه را بر روی آن قرار می دهند در مرحله بعدی خط تولید شیشه لمینت شیشه ها وارد دستگاه اتوکلاو می شوند. داخل دستگاه اتوکلا کامل خلا بوده که باعث می شود که هوا از میان شیشه ها خارج شده و به دلیل وجود گرما لایه PVB به هردو لایه شیشه چسپیده و باعث استحکام و متصل شدن شیشه ها به یکدیگر می شود در ادامه می توانید با مشاهده فیلم خط تولید شیشه لمینت با نحوه تولید و مراحلی که در خط تولید شیشه لمینت طی می شود تا شیشه لمینت تولید شود آشنا شوید.

مزایای و ویژگی‌ های شیشه لمینت
مزایای و ویژگی‌ های شیشه لمینت

 مزایای و ویژگی‌ های شیشه لمینت

این لايه ميانی كه اکثراً از تلق لمينت می‌باشد توانايی اين را دارد كه در زمان شکسته شدن شیشه لمینت مانع از فروریختن قطعات آن شده و باعث می‌شود كه خرده‌ها به هم چسبيده و به اطراف پرتاب نشوند. به همين دليل استفاده از شيشه لمینت در ساختمان‌ هایی با ارتفاع بالا در جلوگيری از خطرات احتمالی ازجمله آتش‌ سوزی و زلزله نيز می‌تواند بسيار حياتی باشد استفاده از چندين نوع شيشه در لایه‌ های مختلف از ديگر مزیت‌ های مهم شيشه لمینت می‌باشد كه باعث افزايش كارايی اين نوع شيشه لمینت می‌شود.

علاوه برافزایش ايمنی اين نوع شیشه‌ها می‌توان به عايق بودن آن‌ها در برابر صدا نيز اشاره كرد با توجه به مهم بودن آلودگی صوتی در شهرهاي بزرگ برطرف كردن اين موضوع نيز می‌تواند برای افرادی كه در صنعت معماری دستی دارند بسيار جالب‌توجه باشد. همچنين تلق بكار رفته در اين محصول باعث كنترل اشعه ماورای بنفش نيز می‌شود در شیشه لمینت های تولید شده با افزايش ضخامت لايه ميانی، ميزان عايق بودن اين شیشه‌ها در برابر اشعه ماورای بنفش افزايش می‌ یابد.

اين امر نقش بسزايی در حفظ سلامت افراد داخل منزل داشته و مانع از کاهش تدریجی رنگ فرش‌ها و مبلمان توسط نور خورشید می‌شود. با اين اوصاف می‌توان گفت شیشه لمینت، سه ویژگی عایق حرارتی، کاهش آلودگی صوتی و امنیت را به‌ طور یک جا در بردارد. همچنین اين نوع در مناطقی که بادهای شديد می‌وزد و خطر ایجاد طوفان و گردباد وجود دارد می‌توان در ساختمان‌ها مورداستفاده قرار بگيرد با توجه به مصارف پرکاربرد این محصول می‌توان گفت که قیمت شیشه لمینت بسیار مناسب است. انواع شیشه میرال را با قیمت مناسب می توانید از مجموعه شیشه رسالت با هزینه مناسب تهیه کنید برای خرید و اطلاع از قیمت با ما در تماس باشید.

تولید شیشه لمینت به چه صورت می باشد؟

ابتدا بر روی یکی از شیشه ها، لایه PVB را قرار داده و لایه بعدی شیشه را بر روی آن قرار می دهند سپس شیشه ها وارد دستگاه اتوکلاو می شوند. داخل دستگاه اتوکلا کامل خلا بوده که باعث می شود که هوا از میان شیشه ها خارج شده و به دلیل وجود گرما لایه PVB به هردو لایه شیشه چسپیده و باعث استحکام و متصل شدن شیشه ها به یکدیگر می شود.

چرا از شيشه لمینت در ساختمان‌ هایی با ارتفاع بالا استفاده می شود؟

استفاده از شيشه لمینت در ساختمان‌ هایی با ارتفاع بالا در جلوگيری از خطرات احتمالی ازجمله آتش‌ سوزی و زلزله نيز می‌تواند بسيار حياتی باشد.

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *